Atopowe zapalenie skóry

Published on Listopad 18th, 2014 | by admin

0

Zimowa pielęgnacja skóry – AZS

Z atopowym zapaleniem skóry AZS, mamy do czynienia w przypadku zaburzeń związanych z produkcją lipidów odpowiedzialnych za budowanie warstwy ochronnej, szczególnie przed działaniem czynników zewnętrznych.

pilęgnacja skóry AZS
Objawy AZS nasilają się zwłaszcza w porze zimowej, wiosennej – dlatego w tym czasie tak ważna jest pielęgnacja skóry.
Wybierając odpowiedni kosmetyk dla skóry atopowej, należy zwrócić głównie uwagę na skład – ważne, aby był złożony z naturalnych składników, które dodatkowo będą ją natłuszczały i koiły dolegliwości. Ponadto w swoim składzie powinny również mieć substancje antybakteryjne i zmniejszające świąd. Trudno o specyfik, który sprosta wszystkim tym zadaniom, dlatego warto mieć pod ręką kilka odpowiadających kosmetyków.

Do pielęgnacji skóry zimą AZS niezbędne będą kremy posiadające w swoim składzie emolienty, które odbudowują słabą u atopika wodno-tłuszczową warstwę ochronną. Najlepszym, dla wrażliwej skóry są oleje roślinne – obecnie najpopularniejszymi, jest olej z ogórecznika, czy masło shea. Spośród kosmetyków do pielęgnacji cery zimą, używa się często również wyciąg z owsa Rhealba. Powinno się unikać substancji, które mogą wywołać u Ciebie uczulenie.

Oprócz substancji natłuszczających, ochronnych, warto zadbać, aby były również składniki nawilżające suchą AZS, atopową skórę. Substancjami o działaniu nawilżającym, które w odpowiedni sposób działają na chorą skórę, są: mocznik w stężeniu 10% lub 20%, gliceryna, alantoina, sorbitol. Większość z tych składników nie tylko nawilża, ale również zmiękcza skórę. Wspomniano tutaj również o istocie działania przeciwświądowego w kosmetykach. Takie, mają składowe w postaci wyciągu z pestek dyni (kukrbityna), L-fukoza, dwupotasowa sól kwasu glicyryzynowego.

W  pielęgnacji cery zimą, powinno się unikać kosmetyków, które zawierają w swoim składzie dużo ulepszaczy, barwników, substancji zapachowych. Wywoływać alergię u atopików, może: linalol, geraniol, lilial.
Znając listę składników sprzyjających, oraz niekorzystnych do pielęgnacji cery zimą, wiesz już czego masz szukać w kosmetykach, a czego unikać, aby nie pogorszyć jej stanu. Współcześnie lista dostępnych kosmetyków dla atopików jest naprawdę duża i wystarczy szczegółowo czytać etykiety, aby wybrać kosmetyk odpowiedni do pielęgnacji  swojej  skóry zimą.

Podobne artykuły znajdziesz http://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/skora/Pielegnacja-skory-z-atopowym-zapaleniem-skory-azs-jesienia-i-zima_36351.html

Tags: , ,


About the AuthorDodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to Top ↑