Roztocza kurzu domowego no image

Published on Styczeń 3rd, 2013 | by admin

0

Roztocza? Zobacz jak uwolnić się od roztoczy

Roztocza to nic innego jak mikroorganizmy, które żywią się m.in. złuszczonym naskórkiem człowieka. Na rynku możemy znaleźć wiele produktów ale czy każdy jest skuteczny, czy warto płacić za coś czego nie testowaliśmy? Najskuteczniejszą metodą jest czyszczenie rzeczy, z którymi mamy kontakt. Większość alergików ogranicza się do powierzchownego wyeliminowania roztoczy z pokrowców, ubrań zapominając, że pozostają nadal one w materacach, w narożnikach, łóżkach, fotelikach dziecięcych, dywanach czy w tapicerkach samochodowych. Aby mówić o efektywnym i pełnym eliminowaniu roztoczy należy stosować ozonatory powietrza jak i korzystać z usług wyspecjalizowanych firm sprzątających, które za pomocą specjalistycznych odkurzaczy i preparatów antyroztoczowych wyeliminują roztocza. Wystarczy wpisać w najpopularniejszej wyszukiwarce pogromcy roztoczy, usuwanie roztoczy i odnajdziemy takie wyspecjalizowane firmy ale pamiętać należy aby wybierać sprawdzone firmy. Nie kiedy takie firmy oferują również wysprzątanie całego domu aby całkowicie nie mieć styczności z kurzem domowym, w którym żyją roztocza. Co większości z nas ucieszy bo unikniemy alergenów i sprzątania mieszkania, domu, uchronimy się przed detergentami. Cytuję Prof. Bolesława Samolińskiego Kierownika Zakładu Alergologii i Immunologii Klinicznej Centralnego Szpitala Klinicznego w Warszawie

„Generalnie osobom uczulonym na alergeny roztoczowe zaleca się: usunięcie rezerwuarów kurzu, częstą wymianę pościeli i materacy, pranie w wysokiej temperaturze dywanów (odkurzacze parowe), zasłon, bielizny, pościeli, poduszek, kołder (powyżej 60 st. C), stosowanie filtrów powietrza, utrzymywanie suchej atmosfery, tj. około 45% wilgotności względnej. Jednak dokładne analiza tego problemu wskazuje, że stężenie alergenu w tej metodzie nie obniża się na tyle istotnie, aby wpływać na stan alergizacji chorych, natomiast wyraźnie niekorzystnie wpływa na samopoczucie zależne od zbyt suchego powietrza wdychanego, nie odkurzanie przez chorych z alergią na alergeny kurzu domowego, używanie wysoko wydajnych odkurzaczy typu HEPA, polerowanie i czyszczenie gładkich powierzchni pastami. Używanie wilgotnych szmatek również jest pomocne, jednak daje słabszy efekt roztoczo usuwający, likwidację jaśków, kap, pokryć meblowych, mebli tapicerowanych, przechowywanie ulubionych przez dzieci zabawek pluszowych w workach foliowanych, w niskich temperaturach, np. w zamrażalnikach, przynajmniej raz na 1-2 tygodnie, a najlepiej codziennie, częste wietrzenie, stosowanie specjalnych materiałów o drobnej sieci oczek do pokrycia materacy, kołder i poduszek”.

Źródło: http://www.alergia.org.pl/pacjent/alergeny/roztocza.htm

Warto przyjrzeć się jak możemy zapobiec rozwojowi alergii, która często prowadzi do złego samopoczucia, uczucia wstydliwości. Dziś renomowani producenci oferują nam szeroki wachlarz produktów antyalergicznych pomagających łagodzić objawy alergii. Od nas tylko zależy czy zechcemy sobie pomóc korzystając z antyalergicznych produktów jak i usług.

Tags:


About the AuthorComments are closed.

Back to Top ↑