Astma

Published on Listopad 15th, 2014 | by admin

0

Pierwsi przed astmą, czyli jak nie dopuścić do astmy?

Łapczywe branie oddechu, duszność – to najpopularniejsze z objawów astmy. Najczęściej pojawiają się one z rana, pod wpływem stresu, dymu, zimna… lub zwyczajnie bez powodu. Takie objawy nie są Ci znane? To super! Skąd jednak bierze się ta choroba i co możesz zrobić, żeby nigdy Cię nie dopadła?

AstmaAlergie typu oddechowego, wziewne są coraz częściej spotykane w dzisiejszym świecie. Alergia na pyłki, na roztocza kurzu domowego – to przykłady tego typu alergii. Ich objawy to cieknący katar, duszność, łzawienie oczu.

Znasz takie objawy z życia codziennego? Jeżeli jesteś uczulony na alergeny znajdujące się w powietrzu, to odpowiedz sobie na pytanie jakie leki stosujesz. Wielokrotnie, nie mając czasu na wizytę u alergologa, zwyczajnie wybieramy się do apteki i stosujemy specyfiki uśmierzające jedynie objawy. Alergik usatysfakcjonowany krótką ulgą, częściej sięga po lek, który przynosi wymierne korzyści.
Alergia typu oddechowego, nieleczona (specyfiki bez recepty, pochodzące z apteki, pomagają jedynie pozbyć się objawów – to nie jest leczenie alergii), może doprowadzić do zachorowania na astmę. Łagodna alergia zawsze może przerodzić się w silniejszą, a jej konsekwencją jest astma.

Pierwszym krokiem, jaki należy zrobić, to wybranie się do lekarza specjalisty alergologa i wykonanie testów na określenie alergenów, na które jesteśmy uczuleni. Lekarz doradzi nam, czy alergia wymaga na razie jedynie farmakologicznego leczenia, czy niezbędne będzie już zastosowanie immunoterapii swoistej, która potocznie zwana jest odczulaniem. Tak, to właśnie odczulanie jest jak dotąd jedyną, skuteczną metodą leczenia alergii. Cały proces jest długotrwały i trwa nawet kilka lat, ale możemy pozbyć się alergii praktycznie na zawsze, a co najważniejsze zapobiec zachorowaniu na astmę. Immunoterapia swoista polega na indukowaniu w organizmie uczulonego, tolerancji na alergen. Okres około 3 lat, związany jest z podawaniem pacjentowi zastrzyków z coraz to większymi dawkami szczepionki alergenowej. Celem takiego działania jest wypracowanie reakcji alergicznej, takiej jak u zdrowego człowieka.

Pomimo, iż odczulanie jest długotrwałym procesem, warto podjąć wyzwanie i uzbroić się w cierpliwość. Mamy gwarancję, że w przyszłości dotychczas nas uczulające alergeny, nie będą już groźne dla nas i dla naszego zdrowia. Badania dowodzą, że stosowanie odczulania u osób uczulonych na jad osy, pozwala nawet u 98% przypadków spośród chorych, na całkowite wyleczenie. Liczby mówią same za siebie, a może warto spróbować i przekonać się na własnej „alergii”?

Podobny artykuł:

Jak rozpoznać pierwsze objawy astmy u dzieci? więcej dowiesz się na: http://www.astma-alergia-pochp.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=33:jak-rozpozna-astm-u-maego-dziecka&catid=5:porady&Itemid=17

 

Tags: , ,


About the Author



Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to Top ↑