Kosmetyki

Published on Listopad 24th, 2014 | by admin

0

Makijaż alergiczki

Twoja skóra jest wyjątkowo wrażliwa i wielokrotnie po nałożeni kosmetyku wystąpiła u Ciebie reakcja alergiczna? Niestety, musisz bardzo uważnie dobierać kosmetyki, czytać dogłębnie ich skład znajdujący się na opakowaniu– to powinno być priorytetem przy wybieraniu specyfików do robienia makijażu.

makijaż alergiczkiSkóra twarzy jest szczególnie wrażliwa, można by powiedzieć, że najbardziej z wszystkich partii Twojego ciała. Powodem takiego stanu rzeczy jest największe zagęszczenie na twarzy histaminy – związek ten najczęściej inicjuje zapalenia alergiczne.

Powstająca reakcja alergiczna może przyjąć formę wyprysku, rumienia – w sumie nie jest to istotne, bo bez względu na to jaką formę przyniesie uczulenie i tak jest szpecącym dla otoczenia.

Używając puder do twarzy – wybieraj raczej te w proszku, gdyż stykają się z Twoją skórą tylko w warstwie powierzchniowej. Jeżeli, preferujesz te w płynnej postaci, warto dokonać wyboru pudru stworzonego na bazie olejku silikonowego, z uwagi na jego niewielkie właściwości uczulające.

Tym, czym należy kierować się przy dokonywaniu wyboru kosmetyków, to jak najbardziej skromny ich skład – im mniej substancji barwiących, zapachowych – tym lepiej dla Ciebie i Twojej skóry.

Makijaż alergika nie musi być smutny, pozbawiony kolorów – obecnie na rynku kosmetycznym, jest tak szeroki wybór specyfików zrobionych na bazie naturalnych składników, że na pewno znajdziesz coś dla siebie, co nie będzie w niczym odstępowało od modnych podkładów, cieni, pudrów, itp. a wyjdzie z korzyścią dla Twojej cery. Makijaż alergika nie będzie się różnił praktycznie niczym od makijażu wykonanego przy użyciu kosmetyków zawierających szkodliwe związki, które na pewno wywołałyby u Ciebie reakcję alergiczną.

Warto tutaj również zwrócić uwagę na podkłady z filtrami przeciwko promieniowaniu UV, do wykonania makijażu alergika nie są one wskazane z uwagi na substancje wysokouczulające, np. estry, metoksycynamoniany, lanolinę i jej pochodne.

Stosując kosmetyki, pamiętaj, że Twoja skóra nie lubi częstych zmian – jeżeli wypróbowałaś kosmetyk marki X i nie powoduje on reakcji alergicznych, to tej samej firmy dokonaj zakupu innych kosmetyków.

Robiąc makijaż alergika, warto zwrócić uwagę na dobór tuszy i cieni – ogólnie kosmetyków przeznaczonych do makijażu oczu – gdyż na twarzy, to właśnie one są najbardziej podatne na działania niepożądanych substancji. Zrezygnuj z kolorowych tuszy – to wiemy na pewno! Zawierają one w swoim składzie pigmenty, które na pewno Cię uczulą.

Podsumowując rozważania na temat kosmetyków do makijażu alergików, warto zwrócić uwagę na informacje znajdujące się na opakowaniu i korzystać zawsze ze sprawdzonych specyfików, a na pewno nie wyrośnie na Twojej twarzy już żaden rumień, czy krosta.

Dużą uwagę przywiązuj wybierając tusz do rzęs, one są najczęstszą przyczyną podrażnień oczu, zapoznaj się z artykułem o tuszach do rzęs

Pytaj o tusz do rzęs w sklepie dla alergików alsos bądź pod tel. 23 661 94 84

Tags: , , ,


About the AuthorDodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to Top ↑