Katar sienny

Published on Grudzień 1st, 2014 | by admin

0

Kalendarz alergika

kalendarz alergikaJeżeli, jesteś uczulony na alergeny znajdujące się w powietrzu, to niezbędną rzeczą, z którą musiałbyś się zapoznać, jest kalendarz alergika, zwany również kalendarzem pylenia.
Kalendarz alergika zawiera informacje o stężeniu alergenów w powietrzu w poszczególnych miesiącach w wybranych regionach Polski. Wiadomym jest, że nie wszystkie rośliny pylą w tych samych okresach roku i że stężenie pyłków w powietrzu jest różne. Dane, które zawarte są w kalendarzu alergika, to sprawdzane na bieżąco informacje, które są niezbędne w życiu każdego alergika.

Kalendarz alergika stanowi duże ułatwienie dla osób uczulonych na pyłki, gdyż dzięki niemu, uczulony na konkretną roślinę, może śledzić, kiedy stężenie „jego” alergenu jest w powietrzu największe. Posiadając taką informację, można przykładowo ograniczyć spacery, rzadziej otwierać okna swych domów, przez co zmniejsza się dolegliwości, objawy związane z alergią na określony pyłek. Kalendarz alergika pozwala mu tak ułożyć swoje życie, aby zmniejszyć niepożądane, występujące objawy związane z alergią.

Dodatkowo, jeżeli planujesz urlop, to informacje zawarte w kalendarzu alergika, pozwolą Ci wybrać region Polski, gdzie odpoczniesz zwłaszcza od niepożądanych objawów. Nie zawsze musisz uciekać za granicę, do zupełnie innej strefy klimatycznej, aby uciec przed alergenami znajdującymi się w Polsce. Śledzenie na bieżąco informacji zawartych w kalendarzu alergika, sprawi, że kolejne lato spędzisz na wakacjach w Polsce. Warto zwrócić uwagę, że najbezpieczniej dla każdego alergika jest nad morzem – pod warunkiem, że wolny czas spędzi się nad wodą, gdyż wiatr wiejący znad morza znacznie obniża stężenie pyłków w powietrzu. Takie informacje również wyczytasz z kalendarza alergika.
Także sam widzisz, że możliwe jest już zorganizowanie Twojego wolnego czasu nawet z silną alergią, którą posiadasz – jedziesz po prostu w region Polski, w którym stężenie alergenu jest najmniejsze, albo tam gdzie nie ma go wcale.

Celem śledzenia na bieżąco kalendarza alergika, warto mieć stały dostęp do Internetu, gdzie takie informacje są uzupełniane przez specjalistów. Najbardziej rzetelne informacje przedstawia Serwis Alergologiczny OBAS.

Warto zapoznać się z wspomnianym kalendarzem alergika, gdyż obecny, zimowy, spokojny czas dla alergików niebawem się skończy i przyjdzie wiosna, a z nią intensywniejsze pylenie roślin, a u Ciebie większa ilość objawów. Pozwól, aby Twoje życie nabrało harmonii i ogranicz swoje objawy bez zażywania niepotrzebnych leków. Kalendarz alergika jest swoistą naturalną walką z uczuleniem, którą możesz podjąć bez wychodzenia z domu i umawiania jakichkolwiek spotkań.

Tags: , , ,


About the AuthorDodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to Top ↑