Alergia no image

Published on Styczeń 3rd, 2013 | by admin

0

Jak zapobiegać alergii?

Zapobiegać alergii możemy na kilka a nawet na kilknaście sposobów. Jednak wielu alergików popełnia wiele podstawowych błędów. Zaglądaj częściej na blog antyalergiczny.pl Szukaj co tydzień nowych artykułów o alergii, wywiadów i informacji o produktach i usługach dostępnych w sieci dla alergików. Jeżeli masz ciekawy temat a chcesz go poruszyć na moim blogu napisz: expert@alsos.pl

Najczęstrze błędy jakie popełniamy?

  1. Posiadamy a nie czyścimy regularnie materacy, tapicerki meblowej, dywanów
  2. Używamy silnych detergentów czyszczących
  3. Nie używamy odkurzaczy z 3 stopniowym systemem filtracji.
  4. Nie ozonujemy pomieszczeń
  5. Kupujemy dziecku zabawki, które nie są odporne na roztocza
  6. Unikamy pokarmów uczulających a zapominamy o zachowaniu wartości odżywczych, witamin
  7. Wilgoć w domu, w pracy i nic z tym nie robimy

To są nasze główne grzechy alergików. Tak nie wiele nas dzieli aby w pełni czuć się dobrze, wystarczy odrobine samodyscypliny i nieocenionej pomocy domowników. Sukcesywne używanie odkurzaczy z 3 stopniowym systemem filtracji, stosowanie urządzeń ozonujących. Powinnismy zdawać sprawę, że my alergicy powinniśmy unikać sprzątania, kurzu, używania detergentów. Dobrze mają Ci, którym ktoś posprząta w sypialni, w domu, w mieszkaniu. Niekiedy jesteśmy zdani sami na siebie. Możemy również skorzystać z profesjonalnych usług firm specjalizujących się w usuwaniu roztoczy, sprzątania domów, mieszkań czy też miejsc pracy alergików. Pamietajmy jednak aby korzystać z usług zaufanych firm np. pogromcyroztoczy.pl – gdzie otrzymamy kompleksową ofertę usuwania roztoczy. Co ważne przedstawicielstwa tej firmy znajdują się niemalże w każdym powiecie, działającą na terenie całego kraju (powierzajmy im pranie dywanów, narożników, tapicerkę meblową, materace, foteliki samochodowe, tapicerkę samochodową). Warto również korzystać z dostępnych na rynku ozonatorów powietrza, które równie skuteczne są jak pranie w wysokiej temperaturze np. pościeli.

Używanie silnych detergentów powinniśmy zastąpić typowo z przeznaczeniem dla osób alergicznych. Pamiętajmy o dokładnym czytaniu etykiet na opakowaniach. Najlepiej i najwygodniej zaopatrywać się w wyspecjalizowanym sklepie dla alergika polecam alsos.pl, w którym już za nas dokonano weryfikacji dostępnych produktów pod względem przydatności.

Dziecko dla każdego rodzica jest najważniejsze na świecie. Jeżeli mamy dziecko, u którego wykryto alergie nie krzywdźmy naszej pociechy kolejnymi zabawkami, maskotkami, które nasilają objawy alergii co bywa bardzo uciążliwe. Zapewniniajmy dziecku zabawki rekomendowane dla alergików np. producenta Rubbabu – szeroki asortyment i napewno coś wybierzemy dla naszego dziecka i jednocześnie zadbamy o prawidłowy rozwój manualny i fizyczny, te zabawki pobudzają zmysły a dzięki swym kolorem przykuwają uwagę i pobudzają percepcje. Naprawde warto nad tym się zastanowić aby prawidlowo kształtować nasze dzieci a i przy okazji nie uczulając ich. Zapobiegać alergii powinni też najbliżsi (przyjaciele, znajomi, rodzina). Pamietajmy też o naszych dziadkach i ciociach, którzy niekiedy nieświadomie dokonują zakupów nie pamietając o naszym maluchu. Warto im wskazać, podpowiedzieć jakie i gdzie mogą zakupić zabawki by sprawić pełną radość dziecku a przede wszystkim oferować mu zdrowie.

Większość z nas jest świadoma o uczuleniu, nietolerancji pokarmowej na określone produkty spożywcze. Niestety również większość z nas zapomina o dostarczaniu w odpowiednich ilościach wartości odżywczych, witamin, składników odżywczych, wartości kalorycznych. Mało kto znas potrafi określić czego nasz organizm potrzebuje, jakich produktów spożywczych, które dostarczą nam odpowiednich wartości odżywczych. W sieci czy też lokalnie możemy odnaleść dużo porad dietetycznych – pamietajmy jednak aby nie dać się ponieść obietnicom bez pokrycia. Powierzmy profesjonalistom nasze zdrowie, osobom wyspecjalizowanym w poradach dietetycznych dla alergików. Podobnie jak przy zakupie produktów antyalergicznych, wybierajmy sklep dla alergików alsos.pl, który w pełni oferuje szeroką gamę produktów i usług (usługi porad dietetycznych dla alergików). Możemy uzyskać fachową poradę jak prawidłowo zapobiegać alergii. Wystarczy napisać o problemie na expert@alsos.pl

Wilgoć i przykre zapachy w naszych pomieszczeniach, w których przebywamy większość czasu w ciągu dnia nie jest czymś fajnym dla alergików. Warto przyjrzeć się produktom pochłaniającym wilgoć i przykre zapachy. Jeżeli dysponujemy większą gotówką warto zainwestować w urządzenie regulujące wilgotność w pomieszczeniach. Zachowanie odpowiedniej wilgoci w domu minimalizuje a nawet nie pozwala rozwojowii mikroorganizmom, pasożytom tj. roztoczom. groźnych dla alergików.

Zapobiegać alergii warto, niekiedy zbagalizowanie problemu, choroby może doprowadzić do poważnych powikłań, komplikacji zdrowotnych (np. znany mi przypadek zapalenie rogówki a następnie jej zanik – efekt: roczne leczenie w zaciemniałych pomieszczeniach i zagrożenie utratą wzroku).

Zapobiegać alergii powinni wszyscy domownicy aby osiągnąć najwyższy poziom skuteczności. Pamiętajmy alergii możemy zapobiegać.

Tags:


About the AuthorComments are closed.

Back to Top ↑