Atopowe zapalenie skóry

Published on Grudzień 1st, 2014 | by admin

0

Jak pomóc dziecku z atopowym zapaleniem skóry w szkole?

atopowe zapalenie skóryAtopowe zapalenie skóry, to choroba najczęściej występująca u dzieci. Twoje dziecko na nią choruje? Czas spędzony w szkole powinien być dla niego zapomnieniem od objawów związanych z chorobą, aby go wykorzystać na naukę. Jednak wielokrotnie, spędza ono w szkole cały dzień, uczestnicząc w zajęciach dodatkowych, kółkach – chce być aktywne tak jak swoi rówieśnicy. Kółka muzyczne, czy piłki siatkowej, pozostawiają na pewno ślady na skórze Twojego dziecka, szczególnie w miejscach gdzie jest ona odsłonięta. Czy Twoje dziecko musi zrezygnować z tego typu zajęć i nie rozwijać swoich umiejętności? Przecież nie możesz mu zabronić robić tego co lubi – ono nie jest niczemu winne, że choruje na atopowe zapalenie skóry. Ciągłe smarowanie skóry maściami skraca jego czas spędzony z kolegami. Może warto sięgnąć po maści o długotrwałym działaniu lub skorzystać z rozwiązań opisanych w dalszej części artykułu.

Uporczywe swędzenie związane z atopowym zapaleniem skóry często bywa tematem śmiechu wśród rówieśników  chorego. Jednak, Ty jako rodzic, możesz tak wyposażyć swoje dziecko, aby dolegliwości atopowego zapalenia skóry, były dla niego, szczególnie w szkole jak najmniej widoczne i odczuwalne. Pamiętaj, ze Twoje dziecko nie ma tylko „przetrwać” czasu w szkole, ale również czegoś się nauczyć.

Na rynku dostępna jest odzież, która pozwoli Twojemu dziecku przetrwać czas spędzony w szkole, a co najważniejsze pozwoli zapomnieć o chorobie i jednocześnie „wynieść” ze szkoły jak najwięcej wiedzy i umiejętności. Właśnie! Uporczywe dolegliwości mogą zaburzyć spokój Twojego chorego dziecka i tym samym nie pozwolić się skupić na programie lekcyjnym. Jednak odzież, która jest praktycznie niewidoczna pod ubraniem zewnętrznym może skutecznie zredukować świąd, a jednocześnie stanowić barierę ochronną dla cienkiej skóry atopowej Twojego dziecka. Odzież w całej gamie rozmiarowej, wykonana z najwyższej jakości materiału dostępna jest w sklepie medycznym dla alergików alsos.pl lub pod nr tel. 23 661 94 84

Wiadomym jest, że dziecko w szkole jest aktywne, biega na przerwach, czy na lekcji wychowania fizycznego. Z odzieżą lub z bielizną na atopowe zapalenie skóry, jego skóra będzie cały czas oddychać, co również zapobiega poceniu się. Atopowa skóra wymaga ciągłego smarowania maściami i innymi leczniczymi specyfikami, których działanie trwa maksymalnie cztery godziny. Odzież na atopowe zapalenie skóry wydłuża działanie leków, dzięki czemu Twoje dziecko nie będzie musiało poświęcać przerw na smarowanie swędzącej skóry. Kupując tego rodzaju odzież, możesz zapewnić dziecku „normalność”. Twoje dziecko będzie mogło normalnie funkcjonować w szkole i na pewno nie stanie się tematem drwin mało tolerancyjnych kolegów.

Dzięki odzieży i bieliźnie na atopowe zapalenie skóry Twoje dziecko nie tylko będzie normalnie funkcjonowało w szkole, ale co najważniejsze najwyższej jakości tkanina, zapewni mu „dodatkową skórę”, która ochroni delikatną, chorą, a jednocześnie przyspieszy działanie maści i całego procesu leczniczego.

Tags: , ,


About the AuthorDodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to Top ↑