Alergia

Published on Czerwiec 12th, 2014 | by admin

0

Co to jest alergia? Jak leczyć alergię?

Co to jest alergia? Jak leczyć alergię?

Alergia

W kontakcie z alergenem, układ odpornościowy przygotowuje się do zniszczenia substancji pojawiającej się w organizmie. Konsekwencją obronną, są wszelkiego rodzaju objawy alergii: wysypki, rumienie, obrzęki błony śluzowej, skurcze. Reakcja naszego organizmu jest nieprawidłowa i wielokrotnie doprowadza nawet do zniszczeń własnych komórek, czy też składników krwi. Najczęściej spotykanymi objawami alergii, jest katar sienny, który nasila się podczas pylenia roślin – towarzyszącymi są zapalenia spojówek, swędzenie oczu, nadmierne łzawienie, kichanie. Dodatkowo, podczas alergii może występować astma oskrzelowa, czy pokarmowa.

Alergia nie jest skomplikowana w rozpoznaniu. Objawy występują w kontakcie z danym alergenem. Ponadto, celem ustalenia czynnika uczulającego, wykonywane są: testy skórne, badania serologiczne i próby ekspozycyjne.

Z medycznego punktu widzenia, wiadomym jest, że alergii nie można wyleczyć całkowicie. Chory, zmuszony jest z tą alergią żyć. Wśród farmaceutyków, na alergię stosowane są inhalatory, krople do oczu. Jednak, życie z alergią nie jest proste. Na co dzień, przydadzą się dostępne na rynku oczyszczacze powietrza, których zadaniem jest usuwanie z otaczającego powietrza szkodliwych mikroorganizmów, pyłków. Masz uczulenie na pleśnie, grzyby, czy roztocza? Tego rodzaju oczyszczacz jest niezbędny w Twoim domu! Ponadto, mniejszą reakcję alergiczną, na pewno zapewnią siatki przeciwpyłowe, które zakłada się na okna, NOSK Filtry powietrza do nosa, które idealnie powstrzymują alergeny przed wdychaniem i zwiększeniem objawów alergii. Każdej osobie cierpiącej szczególnie na alergię pyłkową, życie umilą antyalergiczne balsamy do nosa, które tworzą naturalną barierę dla roztoczy oraz alergenów pochodzących od zwierząt. Natomiast, w nocy, możesz już spać spokojnie! Na rynku pojawiły się kołdry, materace, poduszki antyalergiczne, nawet w wersjach letnich i zimowych. Prześcieradła z jonami srebra są jedną z najnowocześniejszych sposobów w redukcji i zapobieganiu ponownemu namnażaniu się na wierzchniej warstwie tkaniny roztoczy, bakterii, drobnoustrojów, na które masz alergię. Nie chcesz wymieniać całej pościeli? Zastosować możesz pokrowce antyroztoczowe zarówno na kołdrę, poduszkę, jak i materace. Dzięki zdolnościom antyroztoczowym, blokują przedostawanie się alergenów roztoczy prawie w 100%. Dzięki współczesnemu rozwojowi technologii, alergia nie musi być już taka straszna, a jeżeli alergik chciałby przeżyć zbliżające się letnie upały i związany z nimi okres pylenia roślin, powinien zaopatrzyć się w kilka z wymienionych produktów.

Nie zapobieganie alergii oraz nie leczona alergia może zabić, doprowadzić do tzw. wstrząsu anafilaktycznego – więcej o dowiesz się tu:

Tags:


About the AuthorDodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to Top ↑