Alergia no image

Published on Listopad 9th, 2013 | by admin

0

Atopowe Zapalenie Skóry czemu nasila się zimą?

Atopowe zapalenie skóry dokucza nam właśnie zimą, w tej porze roku wymaga specjalnej troski. Choroba, alergia jaką jest atopowe zapalenie skóry (AZS) ujawnia się głównie u dzieci ale również dorośli muszą bacznie obserwować i dbać o dobrą kondycje swojej skóry. Wiele dzieci jednak wyrasta z AZS większość przed ukończeniem 6 roku życia. Miejsca skóry, w których ujawniła się choroba atopowe zapalenie skóry, są wysuszone, pojawia się częsty świąd skóry, zaczerwienienie, pieczenie, łuszczy się i pęka. Nie trudno wówczas o zakażenie bakteryjne. Często jest tak, iż są okresy nasilonych objawów atopowego zapalenia skóry a niekiedy poprawa stanu skóry.

DIETA: Częsta przyczyna zaostrzenia objawów atopowego zapalenia skóry jest niewłaściwa dieta, która sprzyja wysypce, swędzeniu itp. Co robić: Warto stosować i przestrzegać indywidualnej diety pokarmowej dla atopików, alergików tzw. dietę eliminacyjną, warto odrzucić pokarmy, po których obserwujemy nasilone objawy, nie zapominając jedocześnie o zachowaniu prawidłowych wartości odżywczych, mineralnych – bardzo ważnych w życiu dziecka, który potrzebuje do prawidłowego rozwoju wszystkich po trochu witamin, minerałów, wartości odżywczych – jeżeli sami nie jesteśmy w stanie wyliczyć dziennego zapotrzebowania energetycznego powinniśmy skorzystać z specjalistycznych porad dietetyka, który specjalizuje się w układaniu diety dla alergików z AZS.

OGRZEWANIE POMIESZCZEŃ: Okres zimowy zmusza nas do rozkręcenia grzejników, które powodują zwiększenie temperatury pomieszczenia a w pomieszczeniu bardzo szybko wysusza się powietrze a wraz z nim wysusza się nasza skóra. Co robić: Warto jednak wietrzyć pomieszczenie nawet w mroźne dni, często należy odkurzać dywany, wykładziny specjalistycznymi odkurzaczami przeznaczonymi dla alergików np. SEBO, prać firany, zasłony gdyż w nich gromadzą się alergeny roztoczy kurzu domowego, które zaostrzają zmiany skórne. Nie zapomnij również o nawilżaniu pomieszczenia. Najbardziej pomocny na atopowe zapalenie skóry będzie nawilżacz powietrza parowy (oczyszcza wodę, nie wydala wraz z parą zanieczyszczeń zawartych w wodzie) lub ewaporacyjny (energooszczędny, ekologiczny).

nawilżacz powietrza parowy

ODZIEŻ: Atopowe zapalenie skóry nie znosi ubrań nieprzewiewnych, które działają drażniąco. Prócz stosowania nawilżaczy powietrza, przestrzegania diety eliminacyjnej, wietrzenia mieszkań, częste odkurzanie może nie wystarczyć. Co robić: Podrażniona skóra lubi odzież luźną, oddychającą czyli bawełnianą. Warto również zaopatrzyć się w leczniczą odzież na atopowe zapalenie skóry, łuszczycę, która z powodzeniem zażegna problem z atopowym zapaleniem skóry AZS. Na atopowe zapalenie skóry przy leczeniu kremami, maściami, emolientami  itp. doskonale sprawdzają się bandaże lecznicze, odzież lecznicza np. DermaSilk Comfifast w leczeniu tzw. metoda mokrego opatrunku. Jedyna odzież przeznaczona do leczenia Atopowego zapalenia skóry, należy uważać na pseudo odzież w leczeniu AZS – pytajcie zawsze przed zakupem czy odzież, którą chcecie kupić jest wyrobem medycznym jeżeli tak, potwierdzeniem będzie naliczony podatek VAT w wysokości 8%. Jeżeli nie, to odstąpcie od zakupu, poszukajcie innej. Różnica miedzy leczniczą odzieżą Comfifast a pseudo odzieżą leczniczą jest jeszcze jedna – komfort użytkowania, noszenia. Najbezpieczniejszym rozwiązaniem będzie zaopatrywanie się w specjalistycznych sklepach dla alergików np. alsos.pl z pozytywnymi opiniami klientów, takie sklepy mają w swojej ofercie najwyższej jakości produkty i faktycznie pomagające alergikom na atopowe zapalenie skóry. Takie sklepy mają rekomendacje alergologów i utrzymanie rekomendacji zależy od skuteczności oferowanych produktów dla alergików.

atopowe zapalenie skóry

atopowe zapalenie skóry

Na atopowe zapalenie skóry pomocną może się również okazać odzież w 100% pokryta srebrem tzw. PADYCARE, nie mniej jednak cena może odstraszyć ale skuteczność jej jest nieoceniona.

TEMPERATURA: Gwałtowne zmiany temperatury nie są sprzyjające przy chorobie jaką jest atopowe zapalenie skóry. Pod wpływem mroźnego powietrza i ostrego wiatru wysusza się i pęka. Co robić: Wówczas przed wyjściem na dwór w chłodny i mroźny dzień zadbaj o prawidłową ochronę skóry np. smarując twarz, ręce półtłustym lub tłustym kremem, najlepiej z dodatkiem euceryny lub mocznikiem (w stężeniu 5% lub mniej) np. Ziaja Med. – Kuracja dermatologiczna AZS – dostępny krem w aptekach.

KĄPIEL: Po kąpieli nie wycieraj skóry ręcznikiem tylko ją osusz i miejsca zmienione, zaczerwienione, natłuszczaj np. oliwą z oliwek.

Atopowe zapalenie skóry nie musi być wcale uciążliwe i kończące się ciągłym swędzeniem (drapaniem) pod warunkiem, że ściśle będziemy przestrzegać powyższych zasad a ukojenie na atopowe zapalenie skóry przyjdzie samo.

Tags: , ,


About the AuthorDodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to Top ↑